Co oferujemy

  • Wykwalifikowani nauczyciele - Native Speakerzy pochodzący z krajów arabskojęzycznych
  • Zajęcia jeden na jeden
  • Nauczanie w naszych lokalizacjach lub z dojazdem do studenta na terenie całej Warszawy
  • Wszystkie poziomy nauczania dla studentów w każdym wieku
  • Język specjalistyczny i branżowy
  • Atrakcyjne ceny

Język arabski

Język arabski należy do rodziny języków semickich, w której zaliczany jest do grupy języków południowo-zachodnich. Zapisywany jest alfabetycznym pismem arabskim, typu abdżad, od strony prawej do lewej. Język arabski datuje się na VII wiek n.e., co związane jest z narodzinami islamu oraz powstaniem imperium muzułmańskiego. Jest to tak zwany klasyczny język arabski, który przekształcił się następnie w literacki język arabski. W XIX wieku, w okresie an-Nahdy (odrodzenia Arabów), z języka klasycznego wykształcił się współczesny język arabski (zwany w j. angielskim Modern Standard Arabic, MSA), który stał się instrumentem nowej literatury i kultury arabskiej. Używany jest głównie w formie pisanej, wtórnie w mowie (np. w telewizji). Od klasycznego języka arabskiego różni się niewiele, wyłącznie w zakresie pewnego słownictwa oraz niektórych struktur gramatycznych, uznawanych obecnie za przestarzałe. Arabski jako język urzędowy to: Algieria, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Czad, Dżibuti, Egipt, Erytrea, Irak, Izrael, Jemen, Jordania, Katar, Komory, Kuwejt, Liban, Libia, Maroko, Mauretania, Oman, Sudan, Syria, Tunezja, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Językiem arabskim - a dokładniej wszystkimi jego dialektami - w roli pierwszego języka posługuje się około 422 milionów ludzi (Native Speakerów).

Jak nauczamy?

Wielu z naszych studentów twierdzi, iż jest im łatwiej porozumieć się z Non Native Speakerem niż z Native Speakerem. Dlatego w “Tower of Babel” proponujemy naukę arabskiego tylko i wyłącznie z Native Speakerami, by czerpać bezpośrednio ze źródeł. Nasi lektorzy zazwyczaj znają zarówno język angielski jak i polski, co znacznie ułatwia proces nauczania. W trakcie zajęć staramy się maksymalnie "rozwiązać studentom język". Na zajęciach to właśnie student mówi przez 70% czasu. Pracujemy na materiałach z prasy i mediów arabskojęzycznych, by zajęcia jak najbardziej odzwierciedlały codzienną komunikację w tym języku. Organizujemy tańsze zajęcia zapoznawcze, podczas których lektor poznaje wymagania studenta i na tej podstawie przedstawia swoją wizję co do dalszych zajęć oraz programu spotkań.

Zapraszamy do wspaniałej przygody, jaką jest nauka języka arabskiego z lektorami, dla których jest to język ojczysty i z którym obcują od dzieciństwa.

Facebook
Facebook
Facebook