Co oferujemy

  • Wykwalifikowani nauczyciele - Native Speakerzy pochodzący ze Szwecji
  • Zajęcia jeden na jeden
  • Nauczanie w naszych lokalizacjach lub z dojazdem do studenta na terenie całej Warszawy
  • Wszystkie poziomy nauczania dla studentów w każdym wieku
  • Język specjalistyczny i branżowy
  • Atrakcyjne ceny

Język szwedzki

Język szwedzki to język północnogermański wschodni (wschodnioskandynawski), używany głównie w Szwecji i częściach Finlandii, przez ok. 9 mln ludzi (Native Speakerów). W Finlandii język szwedzki jest, obok fińskiego, językiem urzędowym, z uwagi na 5% szwedzkojęzycznych obywateli Finlandii zamieszkałych głównie na wybrzeżach tego kraju. Szwedzki jest dość dobrze zrozumiały dla Norwegów i w mniejszym stopniu także dla Duńczyków. Język standardowy w Szwecji, tzw. rikssvenska (szwedzki państwowy) oparty jest na dialektach regionu sztokholmskiego. W mowie potocznej używane są powszechnie wyraźne dialekty. Większość jest jednak doskonale zrozumiała dla pozostałych użytkowników języka szwedzkiego. Charakterystyczną cechą języka szwedzkiego jest obfitość samogłosek, posiadających 9 fonemów podstawowych, a wliczając w nie rozróżnienie między długimi i krótkimi samogłoskami - 17 fonemów samogłoskowych. Szwecja jest jednym z największych eksporterów broni i technologii wojskowych, w tym do Pakistanu, Chin i Arabii Saudyjskiej. Znane marki szwedzkie to Volvo, Saab (lotnicza i samochodowa), Scania, Koenigsegg, Ericsson, Electrolux, Husqvarna, Vattenfall AB, Gripen, Skanska AB, Nordea Bank, Oriflame, Tetra Pak, H and M i Ikea. Szwecja zajmuje pierwsze miejsce na świecie jako kraj najmniej dotknięty długotrwałym bezrobociem i liczbą osób żyjących poniżej minimum socjalnego.

Jak nauczamy?

Wielu z naszych studentów twierdzi, iż jest im łatwiej porozumieć się z Non Native Speakerem niż z Native Speakerem. Dlatego w “Tower of Babel” proponujemy naukę szwedzkiego tylko i wyłącznie z Native Speakerami, by czerpać bezpośrednio ze źródeł. W trakcie zajęć staramy się maksymalnie "rozwiązać studentom język". Na zajęciach to właśnie student mówi przez 70% czasu. Pracujemy na materiałach z prasy i mediów szwedzkich, by zajęcia jak najbardziej odzwierciedlały codzienną komunikację w tym języku. Organizujemy tańsze zajęcia zapoznawcze, podczas których lektor poznaje wymagania studenta i na tej podstawie przedstawia swoją wizję co do dalszych zajęć oraz programu spotkań.

Zapraszamy do wspaniałej przygody, jaką jest nauka języka szwedzkiego z lektorami, dla których jest to język ojczysty i z którym obcują od dzieciństwa.

Facebook
Facebook
Facebook