Co oferujemy

  • Wykwalifikowani nauczyciele - Native Speakerzy pochodzący między innymi z Włoch
  • Zajęcia jeden na jeden
  • Nauczanie w naszych lokalizacjach lub z dojazdem do studenta na terenie całej Warszawy
  • Wszystkie poziomy nauczania dla studentów w każdym wieku
  • Język specjalistyczny i branżowy
  • Atrakcyjne ceny

Język włoski

Język włoski należy do rodziny języków romańskich. Językiem włoskim jako Native Speakerzy posługuje się ponad 85 mln ludzi. Można się nim porozumieć głównie w Europie (język urzędowy we Włoszech, San Marino, Watykanie, Szwajcarii) ale też na innych kontynentach (Etiopia, Libia, Somalia, Argentyna, Australia, Stany Zjednoczone i Tunezja). Silnie zróżnicowany dialektalnie, współczesny włoski oparty jest na standardzie toskańskim, wypracowanym na przełomie XIII i XIV wieku przez Dante Alighierego i wielu współczesnych mu twórców, takich jak Francesco Petrarca i Giovanni Boccaccio. Dziś oczywiście wciąż żywy i silnie zmieniony, jednak wciąż oparty na języku tych artystów. Język włoski jest do tego stopnia ekspresywny, że ludzie go nieznający mając do czynienia z typową włoską rozmową, myślą o niej jak o kłótni. Włoski ma także swoje drugie - bardzo piękne i romantyczne - oblicze, co często staje się jednym z motywów podjęcia jego nauki. Nauce włoskiego sprzyja niewątpliwie również fakt, że wiele osób uważa go za jeden z najbardziej przystępnych i przyjaznych języków obcych do opanowania.

Jak nauczamy?

Wielu z naszych studentów twierdzi, iż jest im łatwiej porozumieć się z Non Native Speakerem niż z Native Speakerem. Dlatego w “Tower of Babel” proponujemy naukę włoskiego tylko i wyłącznie z Native Speakerami, by czerpać bezpośrednio ze źródeł. W trakcie zajęć staramy się maksymalnie "rozwiązać studentom język". Na zajęciach to właśnie student mówi przez 70% czasu. Pracujemy na materiałach z prasy i mediów włoskich, by zajęcia jak najbardziej odzwierciedlały codzienną komunikację w tym języku. Organizujemy tańsze zajęcia zapoznawcze, podczas których lektor poznaje wymagania studenta i na tej podstawie przedstawia swoją wizję co do dalszych zajęć oraz programu spotkań.

Zapraszamy do wspaniałej przygody, jaką jest nauka języka włoskiego z lektorami, dla których jest to język ojczysty i z którym obcują od dzieciństwa.

Facebook
Facebook
Facebook