Co oferujemy

  • Wykwalifikowani nauczyciele - Native Speakerzy pochodzący między innymi z Chińskiej Republiki Ludowej
  • Zajęcia jeden na jeden
  • Nauczanie w naszych lokalizacjach lub z dojazdem do studenta na terenie całej Warszawy
  • Wszystkie poziomy nauczania dla studentów w każdym wieku
  • Język specjalistyczny i branżowy
  • Atrakcyjne ceny

Język chiński

To co zwyczajowo określamy językiem chińskim, jest tak naprawdę pewną grupą języków o wspólnym pochodzeniu historycznym, a którą posługiwała się chińska grupa etniczna Hàn. Z punktu widzenia lingwistyki, są to jednak odrębne języki, a głównie z powodów politycznych nazywa się je dialektami. Oficjalnym językiem Chińskiej Republiki Ludowej jest Pǔtōnghuà, czyli mowa powszechna, po angielsku określana jako Mandarin Chinese. Jest to język stworzony sztucznie. Dialektami mandaryńskimi posługuje się 70% Chińczyków - głównie na północy, zachodzie i w centrum Chin. Można powiedzieć, że porozumiewa się nimi co czwarty człowiek naszej planety. Język chiński jest językiem tonalnym. Oznacza to, że intonacja jest integralną częścią znaczenia sylaby. Nie istnieje coś takiego jak alfabet chiński, gdyż znaki pisma chińskiego nie reprezentują dźwięków. W języku chińskim można doliczyć się ponad dziewięćdziesięciu tysięcy znaków, wraz z ich wariantami. W życiu codziennym, nawet do czytania gazet i książek, wystarcza jednak znajomość 2 - 5 tysięcy znaków. Chińska Republika Ludowa to pod względem wielkości gospodarki druga potęga po USA. Władanie językiem chińskim ma zatem swoje biznesowe podstawy. Chiny to także jeden z najstarszych ośrodków cywilizacyjnych świata, o odrębnej i bogatej tradycji muzycznej, teatralnej, literackiej, filozoficznej oraz historycznej, a także naukowej.

Jak nauczamy?

Niewielu jeszcze ludzi w Polsce zna język chiński na takim poziomie, by móc nauczać go innych i przekazać wiedzę o nim. Dlatego też w “Tower of Babel” proponujemy naukę języka chińskiego tylko i wyłącznie z Native Speakerami, by czerpać bezpośrednio ze źródeł. Nasi lektorzy zazwyczaj znają zarówno język angielski jak i polski, co znacznie ułatwia proces nauczania. Pracujemy na materiałach oficjalnie rekomendowanych przez ministerstwo edukacji Chin opartych na Pīnyīn - czyli normalizacji języka chińskiego stosowanej w ChRL, ONZ oraz Polsce. Organizujemy tańsze zajęcia zapoznawcze, podczas których lektor poznaje wymagania studenta i na tej podstawie przedstawia swoją wizję co do dalszych zajęć oraz programu spotkań.

Zapraszamy do wspaniałej przygody, jaką jest nauka języka chińskiego z lektorami, dla których jest to język ojczysty i z którym obcują od dzieciństwa.

Facebook
Facebook
Facebook